Pozostałe

Równe zęby

Cudowny, biały uśmiech oraz równe zęby to życzenie każdego. Żeby zęby pozostały trwałe i zdrowe należałoby zatroszczyć się o nie już od najmłodszych lat. Zrozumiałe muszą być okresowe wizyty u stomatologa oraz leczenie wszystkich wad. Nieleczona próchnica zębów mlecznych zazwyczaj pojawia się szybko na zębach stałych oraz jest dużo trudniejsza do uleczenia.
Już niemowlaki muszą być ochraniane przed próchnicą, dlatego też rodziciele nie powinni oblizywać sztućców oraz smoczków swoich pociech.
Kiedy stałe zęby dziecka wyrastają asymetrycznie oraz są krzywe należałoby udać się na konsultacje do ortodonty.
Ortodoncja dla pociech jest wielce popularna, więc wyszukanie dobrego oraz profesjonalnego specjalisty nie stanowi większego problemu.
Warto poszukać ortodonty dla dzieci w sieci, gdyż na forach widnieje dużo przydatnych opinii dotyczących konkretnego gabinetu.
Kilkuletnie dziecko często może uniknąć noszenia stałego aparatu. Kiedy wada zgryzu pozostaje wykryta odpowiednio szybko, często wystarcza ruchomy aparat, który trzeba wkładać jedynie na noc albo popołudniami.
Jest to świetne wyjście w przypadku osób, które nie chcą stałego aparatu, boją się, że będą obiektem psikusów wśród kolegów.
Cena jednej wizyty u ortodonty to kwota od 100 do trzystu złotych w zależności od wyszukanego gabinetu, zaś koszt aparatu znajduje się w przedziale od kilkuset do wielu tysięcy PLN.
Maluch który posiada aparat musi systematycznie uczęszczać do swojego ortodonty, który skontroluje zmiany w leczeniu.

Więcej: ortodoncja dla dzieci Świętochłowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *