Auta, motocykle

Wykończenie budynku

Ukończenie mieszkania, to ważny i ostateczny przebieg ukończenia swego domu. Zatroszczenie się o stronę zewnętrzną domu zapewnia estetykę elewacji oraz trwałość budowli. Czym jest zdobienie elewacji? Które fragmenty do przystrajania są stosowane?
Dekorowanie elewacji to atrakcyjny zabieg ozdobny. Za sprawą dopełniających elementów potencjalne jest również zatroszczenie się o niezmienność oraz odporność ściany. Dlatego stosowane są coraz to nowsze techniki i metody, a rezultaty są o wiele bardziej zadowalające.
Jednym ze sposobów dekorowania elewacji są bonie elewacyjne. Są to elementy rozmieszczane po zewnętrznej stronie budynku, na jego narożnikach. Stanowią swego typu bazę elewacyjnej sztukaterii i dodają mnóstwo uroku elewacji. W trakcie procesu boniowania stosuje się parę rodzajów technik. Jedną spośród nich jest rozmieszczanie przyległe boni o różnych rozmiarach naprzemiennie. Następnym sposobem jest rozmieszczanie przyległe boni identycznych wielkościach. Jeszcze jedną metodą jest nakładanie boni w jednakowych przerwach a także rozmieszczanie ich w środkowej części elewacji.
Kolejnym fragmentem dekoracyjnym, wykorzystywanym w trakcie ukończenia budynku są gzymsy elewacyjne. Są to dodatki o rozmaitych kształtach, które na ogół przyklejane są na okienne ramy ewentualnie lokowane przy parapetach. Ich zadaniem jest rola zdobnicza oraz osłonowa przed spływającą wodą. Gzymsy najczęściej tworzone są z nieciężkiego, styropianowego materiału, który jest łatwy oraz prędki w montażu.

Czytaj dalej: gzymsy elewacyjne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *